pondělí 25.9.2017 Svátek má: Zlata.

Předvánoční dobročinný bazar

nahled

Na třetí adventní víkend se v Rumburku připravuje Předvánoční dobročinný bazar 2008. Jeho výtěžek je určen maminkám postižených dětí. Návštěvníci akce se budou moci během pátku a soboty 12. 12.-13. 12. 2008 přijít podívat do Klubu Zavináč v přízemí římskokatolické fary v Rumburku, pobaví se, něco darují či něco koupí, a tím přispějí na dobrou věc. Vlastní dražba nejzajímavějších předmětů začne v sobotu 13. 12. 2008 v 17.00 hod. Hlavním organizátorem Dobročinného bazaru 2008 je občanské sdružení Chytrá horákyně z Rumburku. Výtěžek bude věnován maminkám postižených dětí prostřednictvím akreditovaného projektu Dor-ka, který finančně podpořili Ministerstvo vnitra, Město Rumburk a Nadace Preciosa. Při prvním ročníku Dobročinného bazaru v Rumburku se v roce 2007 podařilo získat 25 000 Kč a dražil se mimo jiné svatební dar Táni Vilhelmové - láhve Zubrovky.

V tomto týdnu se v Rumburku uskuteční již druhý ročník Předvánočního dobročinného bazaru. Ve středu 10. 12. a ve čtvrtek 11. 12. 2008 mohou lidé přinášet věci, které se rozhodli darovat. Přijímat je budou organizátorky Předvánočního dobročinného bazaru 2009 v Klubu Zavináč v přízemí římskokatolické fary na Dobrovského náměstí v Rumburku vždy od 14.00 do 18.00 hodin. V pátek 12. 12. 2008 ve 14.00 hodin bude zahájen prodej věcí, který potrvá do 17.00 hodin. Prodej bude pokračovat i v sobotu 13. 12. 2008 od 9.00 hodin, kdy ho zahájí vystoupení dětí ZUŠ Rumburk pod vedením paní učitelky Lošťákové. V 17.00 hodin pak vypukne dražba nejzajímavějších předmětů.

„V Rumburku budeme letos dražit, např. limitovanou sérii bot s popisy Tatiany Vilhelmové a Ani Geislerové či dětskou čtyřkolku. Obě herečky, společně s režisérem Peterem Serge Butkem opět podpořili organizaci bazaru, tentokrát věnovali kromě jiného i limitovanou edici DVD. Hodnotnými dary přispěla i řada dalších dárců. Novinkou letošního ročníku je i benefiční koncert, který se uskuteční v průběhu bazaru, konkrétně v pátek večer v rumburském Domě kultury. Od 18.00 hod. na něm vystoupí, např. skupina By no means, Neřesti, Wrata wod stodoli, Divadlo Demago, děti ze ZŠ pastelka, o.p.s. a řada dalších," zve iniciátorka rumburského Dobročinného bazaru Bc. Zuzana Mašková.

Každý rok v předvánočním čase pořádají v Praze herečky Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko Dobročinný bazar v Mokré čtvrti v Praze. Jeden lidé nosí do bazaru věci, které jsou pěkné a mohly by se ještě někomu hodit, tyto dary pak následující dva dny prodávají známé osobnosti. Výtěžek akce organizátoři darují na dobročinné účely. „Rozhodli jsme se podobnou akci uspořádat také v Rumburku. Protože v našem „organizačním týmu" jsme většinou matky na rodičovské dovolené a matky malých dětí, výtěžek akce proto chceme v duchu „matky matkám" věnovat maminkám postižených dětí. Chceme jim vyjádřit solidaritu a upozornit tak na jejich nelehký životní úděl," uvedla Zuzana Mašková.
Jana Veselá

Doplňující informace poskytne:
PaeDr. Jana Veselá
- občanské sdružení Chytrá horákyně v Rumburku
tisková mluvčí Dobročinného bazaru
GSM 606 670 530, e-mail: vesjana@volny.cz

K organizaci přispěli:

Chytrá horákyně, o.s., Agentura Pondělí, Mateřské centrum Větrník, Farní Charita Rumburk, Salesiánské středisko dětí a mládeže Rumburk-Jiříkov (Klub @), Sbor dobrovolných hasičů Rumburk, DDM Rumburk, Dům kultury Rumburk, Římskokatolická farnost-děkanství Rumburk, SOŠMaP a SZŠaOA.

pdf Dobročiný bazar Rumburk (pdf, 252.2kB) | Plakát