pondělí 20.11.2017 Svátek má: Nikola.

Lyžařský areál na Jedlové

Popis:
Lyžařský areál na Jedlové je největší v Lužických horách a délkou sjezdovek může směle konkurovat i mnohem známějším zimním střediskům našich hor.
Jedlová hora je se svojí nadmořskou výškou 774 m po Luži (793) a Pěnkavčím vrchu (792) třetí nejvyšší horou Lužických hor. 23 metrů vysoká rozhledna na vrcholu hory poskytuje nádherný kruhový výhled. Pokud zdoláte jejích 123 schodů, budete za dobrého počasí odměněni pohledem na panorama Krkonoš se Sněžkou , uvidíte Ještěd, Trosky, Ralsko. Na jihu výrazný profil hradu Bezděz, a dále k západu Hazmburk, Milešovka a stolová hora Děčínského Sněžníku

Přístup:
K areálu je možný příjezd osobním automobilem, který lze odstavit na konci Tolštýnské ulice do prostoru upraveného veřejného prostranství. Z jiřetínského náměstí směrem na Děčín naleznete po 1,5 km přímo u hlavní silnice II/264 další možnost lyžování v areálu, který vybudovala obec Horní Podluží. Zde je možné provozovat lyžování i v případě nedostatku přírodního sněhu (umělé zasněžování) až do večerních hodin při umělém světle.

Parkoviště: ANO

Sjezdovky:
celková délka:5000m;
délka nejdelší tratě:1400m; obtížnost:modrá-červená;

Úprava sjezdovek: zasněžování; sjezdovky jsou pravidelně upravovány

Vleky:
počet:2;typ vleků:kotva; kapacitavleků:1200os/hod.;
délka vleku - Na Mezích (Mezičky): 800 m; Jedlová: 1200 m;
Provozvleků:
denní lyžování: 9.00 - 16.00/17.00
Atraktivity: rozhledna na Jedlové, bazén, sauna, muzeum a běžecké tratě v okolí

Jedlová