pondělí 25.9.2017 Svátek má: Zlata.

Setkání a vzpomínka

nahled

Československá obec legionářská

Jednota Mladá Boleslav

Vás srdečně zve

K SETKÁNÍ A VZPOMÍNCE NA PŘÍSLUŠNÍKY
STRÁŽE OBRANY STÁTU Z ROKU 1938 V LUŽICKÝCH HORÁCH.

Bude nám velkou ctí přivítat Vás v sobotu 20. září t. r. v Lužických horách na vzpomínkové akci na čsl. hraničáře, která se uskuteční 20. září 2008 na hraničním přechodu v Dolní Světlé.

V letošním roce si připomínáme kulaté 70. výročí událostí, které se na podzim roku 1938 odehrávaly v našem pohraničí. V sobotu 20. září 2008 proběhne již tradiční vzpomínkové setkání u pomníku československých hraničářů na hraničním přechodu Dolní Světlá - Waltersdorf.

Vlastní vzpomínkový akt u pomníku začne ve 13,30 hodin. Budou připomenuti příslušníci všech složek Stráže obrany státu, kteří v roce 1938 bránili v nevyhlášené válce československé pohraničí. Setkání se zúčastní zástupci Parlamentu ČR a také příslušníci historických klubů v dobových stejnokrojích československé armády, finanční stráže a četnictva.

Vedle vzpomínkového setkání u pomníku proběhne téhož dne dopoledne výstup účastníků na horu Luž. Sraz je v 10,00 na parkovišti v Horní Světlé - Myslivnách.

Další doprovodnou akcí bude i malá výstava v restauraci Česká hospoda v Heřmanicích. Na výstavě, která začne v 10,00 a potrvá do 16,00, budou k vidění nejen stejnokroje a výzbroj příslušníků Stráže obrany státu, ale především dobové fotografie a další informace přímo z oblasti Lužických hor. Kromě zajímavých regionálních informací budou na výstavě k prodeji také publikace s danou tematikou, a to jak regionální, tak i s celorepublikovým dosahem.

Celou akci organizuje Československá obec legionářská Jednota Mladá Boleslav.

Akce již proběhla. Zde je článek s foto dokumentací.

pdf pozvanka (pdf, 612.8kB)